Barva pro dům a zahradu

House & garden-colour
Haus & garten-farbe

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 179,00 Kč

Rychlý přehled

Sleva na doprodejové odstíny. Krycí, extrémně trvanlivý nátěr pro interiér i exteriér. Je vhodný i pro okna a dveře. Nepraská! Renovace bez přebrušování!


1L= 17m2 při 2 nátěrech

Vydatnost: 27 m2/l
Barva pro dům a zahradu

* Povinná pole

Cena od: 179,00 Kč

Detaily

Vlastnosti

Krycí nátěr na dřevo, s otevřenými póry na bázi přírodních rostlinných olejů. Speciálně vyvinut pro všechny druhy dřevin v exteriéru. Hedvábně matný povrch překryje barvu dřeva a žilkování, ale zanechá viditelnou strukturu dřeva. Nátěr se trvale spojí se dřevem. Neloupe se, nepraská a při renovaci proto není potřeba žádné broušení, ani po mnoha letech. Jednoduše na očištěný povrch naneseme jeden nátěr, který je dostatečný a může být kdykoli opakován. Prodyšný a vlhkost regulující nátěr. Omezuje smršťování a bobtnání dřeva. Díky výborné nasákavosti olejů je zaručena extrémní odolnost vůči povětrnosti. Získáte prodyšný nátěr, vlhkost může ze dřeva odcházet. Barevné pigmenty s vysokou UV-odolností zaručují dlouhodobě krásný nátěr. Při jedné vrstvě nátěr transparentní.

Použití

Dřevo na domě: dřevěné fasády, dřevěné stavební konstrukce, podhledy střech, příhradové konstrukce, balkony, okna, okenice, verandy, přístřešky pro auta. Dřevo v zahradě: pergoly, zástěny, mříže, besídky, dřevěné ploty, brány, dřevěné rošty, podlahové dílce, terasy, zahradní domky a chaty, zahradní nábytek, také dřevo na terasách ! Ideální jako nátěr na okna – jednoduchá údržba (žádné obrušování při renovaci – jednoduše přetřít). Vhodný pro tlakově impregnované dřevo.. SAICOS-BARVA PRO DŮM A ZAHRADU neobsahuje žádné konzervační ani biocidní látky. Je proto možné ji použít i pro nátěry v interiéru.

Aplikace

Povrch dřeva musí být čistý, suchý. Oškrábejte nebo broušením odstraňte všechny zbytky předchozích nátěrů. Pečlivě odstraňte prach. Konečná zrnitost 120 – 150. Plochy dříve ošetřené SAICOS nebo jinými prodyšnými lazurami jen očistíme, není nutné broušení. Pokud je to možné, ještě neošetřené dřevo natřeme ze všech stran. Ochranu obzvlášť silně namáhaného dřeva je možno zvýšit použitím základního nátěru SAICOS Impregnace dřeva vnější 9001 nebo Impregnace dřeva bez biocidů. Mohou to být např. okenní rámy nebo prvky, které nemohou dobře osychat. Před nátěrem SAICOS-BARVA PRO DŮM A ZAHRADU necháme schnout jeden den. Nenatíráme na zmrzlé dřevo. První nátěr naneseme stejnoměrně v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva. Schnutí: min 8 hodin (dle teploty a vlhkosti). Druhý nátěr: rovněž naneseme tenkou vrstvu ve směru vláken dřeva a necháme zaschnout (proti prachu ca. 5 hod.). Pokud požadujeme, aby hedvábně matný nátěr byl lesklejší, po zaschnutí přetřeme SAICOS ČIROU LAZUROU.

Další informace viz technický list