Lazura na zešednutí

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 166,00 Kč

Rychlý přehled

sjednocuje přechod k přirozenému stejnoměrnému šednutí dřeva. 

Lazura na zešednutí

* Povinná pole

Cena od: 166,00 Kč

Detaily

Vlastnosti výrobku:

SAICOS Lazura na zešednutí chrání na přírodní bázi, je velmi odolná. Přírodní oleje se vpijí hluboko do dřeva, chrání ho a udržují elastické. Polymerní disperze chrání povrch dřeva proti povětrnosti a vlhkosti. Barevné pigmenty s vysokou UV odolností zajistí dlouhodobou stálost a krásu povrchu.

SAICOS Lauura na zešednutí je nově vyvinutý, rychleschnoucí transparentní nátěr dřeva pro venkovní použití v odstínech přírodního zešednutí. . Nátěr s otevřenými póry (prodyšný) je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, snadno se udržuje, je odolný vůči vodě a odpuzuje nečistoty.

Je použitelný pro hladký i řezaný povrch dřeva a je rychle suchý.(pouze 3 – 4 hod). Jeden nátěr je dostatečný). Nátěr je trvale spojen s povrchem dřeva. Je prodyšný, reguluje vlhkost, nepraská, neloupe se a při renovaci je možné provést obnovovací nátěr na očištěný povrch bez broušení.

 

Odstíny: 

7620 Graphitgrau

7630 Steingrau

Oblast použití:

SAICOS Lazura na zešednutí je správný nátěr pro veškeré dřevo na domě: dřevěné fasády, podhledy střech, dřevěné stavební konstrukce, balkónové konstrukce, okenice, žaluzie (s vyjimkou okenních rámů), carporty, garážová vrata,….

Pro veškeré dřevo v zahradě s řezaným povrchem: pergoly, zástěny, mříže, ploty, zahradní brány, zahradní domky,…

 

Poznámka:

SAICOS Lazura na zešednutí odpovídá barevnými odstíny a vysokou kvalitou průmyslovému nátěru SAICOS Lazura na zešednutí.

Je proto možné nátěr využít jako dodatečný nebo renovační pro výrobky ošetřené SAICOS průmyslovou  Lazuru na zešednutí (nátěr řezů, montážních míst, šroubů, lišt,…) nebo jako konečný nátěr pro jiné výrobky, které budou montovány společně s průmyslově natřenými.

 

Příprava:

Povrch dřeva musí být suchý (max. 18 % vlhkosti) a čistý. Lakované povrchy obruste nebo jinak odstraňte. Plochy dříve ošetřené SAICOS nátěry nebo jinými prodyšnými lazurami jen očistíme, je možné lehké přebroušení. Pokud je to možné na neošetřené dřevo první nátěr provedeme oboustranně.

 

Nanášení:.

Nanášení provádíme SAICOS válečkem, plochým štětcem nebo ve stříkací komoře. saicos Lazura na zešednutí je připravena k nátěru, neředit. Dobře rozmíchat.

Nátěr naneseme  rychle a necháme zaschnout.

 

Nejlepší teplota pro nanášení:8 a35 stupňů Celsia.

 

Vydatnost z litru pro řezaný povrch dřeva :

ca.8 m2,

Vydatnost z litru pro hladký povrch dřeva :

ca.12 m2

 

Velikosti balení, vydatnost:

0,75 L= ca.6 m2

2,5 L= ca.15 m2

10 L= ca.100 m2

Počet nátěrů: 1x SAICOS Lazura na zešednutí

 

Doba schnutí: 3 – 4 hod (proti prachu ca. 1 hod.)

 

Čištění pracovního náčiní: vodou

 

Doba skladovatelnosti:

V suchu a dobře uzavřených nádobách min. 2 roky.

Není  odolný vůči mrazu.

 

Údržba:

SAICOS Lazura na zešednutí nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Zašpiněná místa omyjeme  a očistíme vodou. Odolné zelené povlaky lze snadno odstranit SAICOS Green-Ex koncentrátem.

 

Složení:

Polymer disperzní báze – kombinace ve vodě rozpustných a olejem modifikovaných částic. Zejména UV stabilní, na světle stálé anorganické a organické barevné pigmenty (schválené pro potravinářský sektor). Nečistotu a vodu odpuzující přísady.  Konzervační přísady (bez formaldehydů). Ředidlo je voda.

 

Fyzikální vlastnosti:

Specifická hmotnost/hustota: 1,03 g/cm3

Viskozita: řídká

Zápach: střední až slabý, po zaschnutí bez zápachu.

Bod vzplanutí: není zápalný

 

Bezpečnostní pokyny – první pomoc:

Skladujte mimo dosah dětí. Neplňte do nádob obvykle používaných pro potraviny a nápoje. Zamezte styku s potravinami a krmivy. Dojde-li k zasažení očí, vypláchněte je ihned důkladně čistou vodou a konsultujte s lékařem.

 

Životní prostředí:

Báze Polymerní disperze – kombinace vodouředitelného systému laku a  barevného olejového systému. Zejména UV stabilní, na světle stálé anorganické a organické a metalické barevné pigmenty. Nečistotu a vodu odpuzující přísady.

Rozpouštědlo: voda

SAICOS Lazura na zešednutí je se slabým zápachem, po zaschnutí bez zápachu. Není zápalný nebo hořlavý dle EURO Norm DIN EN13504-1.

EU-limit pro efekt lazury (kategorie A/e): 130 g/l VOC (2010).

SAICOS efekt lazura obsahuje maximálně 35 g/l VOC