Olej na dřevoplast (WPC)

WPC Care Oil
WPC pflege - Öl

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 891,00 Kč

Rychlý přehled

Je transparentní speciální nátěr s otevřenými póry k údržbě zvětralých a kartáčovaných povcrchů z WPC. Dřevo-plastové kompozitní materiály budou následně chráněny proti vyblednutí zešednutí. Před aplikací doporučujeme všechny zvětralé plochy očistit za pomocí Saicos čističe na dřevoplast (WPC) - 8123. 

Vydatnost: 14 m²/l
Olej na dřevoplast (WPC)

* Povinná pole

Cena od: 891,00 Kč

Detaily

Vlastnosti

Jedná se speciální nátěr na materiál WPC (dřevoplast), který je transparentní, hedvábně matný, s otevřenými póry, na bázi přírodních rostlinných olejů. Byl vyvinut speciálně pro ochranu a údržbu dřevených teras, zahradního nábytku a ostatních výrobků z WPC. Obzvláště vysoká schopnost nasáknutí, extrémní odolnost vůči povětrnosti a mimořádná trvanlivost. Dřevo-plastové kompozitní materiály budou následně chráněny proti vyblednuti a zešednuti.
 
SAICOS WPC Údržba povrch chrání na přírodní bázi: přírodní oleje Proniknou do hloubky, udržují elasticitu a chrání povrch proti povětrnostním vlivům. Odpovídá normě DIN 53160 T.1+2 (odolnost vůči potu a slinám) a evropské normě DIN EN 71 T.3(hodnocení migračního chování) Protiskluznost R9.
 
Odstíny

0210 bezbarvá

0213 hnědá  transparentní

0223 šedá  transparentní
 
Poznámka

Barevné odstíny jsou mezi sebou navzájem smíchatelné. Při použití více plechovek z různých šarží, tyto před použitím smíchejte. Výsledný odstín je závislý na více faktorech: vedle typu dřeviny a textury dřeva je např. rozhodující i struktura povrchu. Doporučujeme z těchto důvodů zkušební nátěr na originální povrch.   Oblast použití: Ochrana proti povětrnosti a údržbový nátěr pro zvětralé prvky z WPC jako např. balkony, zahradní nábytek, terasy, ploty exteriéru i v interiéru.   Příprava: Povrch musí být čistý, suchý, bez námrazy a zvětralý. Povrch by měl být před nátěrem očištěn za použití produktu SAICOS Čistič na dřevoplast (WPC).
 
Důležité: Při nanášení a jeden den po natření nesmí pršet. 
 
Zpracování

SAICOS WPC Údržba je připravena k použití – neředit. Dobře promíchat. Nanášíme pomocí plochého štětce nebo u WPC  teras pomocí podlahového SAICOS štětce. Na co nejvíce skryté zkušební ploše ověříme přilnavost nátěru a barevný odstín.
 
Počet nátěrů: 1x SAICOS WPC Údržba.
 
Nátěr: Nanášet stejnoměrně v tenké vrstvě.
 
Doba schnutí: 3 – 5 hodin (v závislosti na teplotě a vlhkosti).
 
Nejlepší teplota pro nanášení: Mezi 8 °C a 35 °C 
 
Vydatnost z litru: 1 litr cca. 14 m2 (1nátěr) Natírat pouze na WPC bez námrazy. Vydatnost platí pro terasy s hladkým povrchem. U teras s vroubkovaným, drážkovaným či jinak profilovaným povrchem bude tedy natíraná plocha větší a proto i spotřeba na m2 bude větší. U teras, které byly vystaveny zvětrávání více let je nutno rovněž počítat s vyšší spotřebou.
 
Jednoduchá údržba

Nedoporučujeme používat na čištění vysokotlaké čističe.  Problematické zelené povlaky jednoduše odstraníme pomocí  SAICOS Odstraňovače zeleného povlaku.  Zašedlé plochy ošetříme pomocí SAICOS Odstraňovače šedi.
 
Renovace:  Jednoduše nanést jeden nový nátěr SAICOS WPC Údržba na očištěný povrch. Broušení nátěru není nutné. 
 
Údržba pracovních pomůcek: Ihned po použití vodou.
 
Doba skladovatelnosti: V uzavřených nádobách min. 2 roky. Tekutý produkt není odolný mrazu. Skladování a transport v teplotách nad 5 °C.