Olejová lazura venkovní

Wood Stain
Holzlasur

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 179,00 Kč

Rychlý přehled

transparentní barevná lazura na bázi přírodního oleje s extra ochrana proti zamodrání, houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Odolná povětrnosti.


1L= cca 13m2 při 2 nátěrech

Vydatnost: 22 m2/l
Olejová lazura venkovní

* Povinná pole

Cena od: 179,00 Kč

Detaily

Vlastnosti

Poloprůhledný barevný nátěr na ochranu dřev a v exteriéru na bázi přírodních rostlinných olejů – s vysokou UV ochranou a odolností proti povětrnosti. Rovněž je vhodný jako nátěr na okna (např. Sipo Mahagon nebo jiné tvrdé dřeviny). Zajistí krásné, přírodní zbarvení a rovněž preventivně ochraňuje před zamodráním, hnilobou, plísní a napadením hmyzem. Je to porézní, vodoodpudivý, extrémně odolný, prodyšný a vlhkost regulující nátěr. Omezuje smršťování a bobtnání dřeva. Díky výborné nasákavosti olejů je zaručena extrémní odolnost vůči povětrnosti. Nátěr se trvale spojí se dřevem, proto není potřeba žádné broušení při renovaci, ani po mnoha letech. Jednoduše nanesete další nátěr. SAICOS-OLEJOVÁ LAZURA zajišťuje optimální ochranu dřeva: přírodní oleje se vpijí hluboko do dřeva a udržují ho zdravé a elastické, chrání povrch před povětrnostními vlivy. Získáte prodyšný nátěr, vlhkost může ze dřeva unikat. Barevné pigmenty s vysokou UV odolností zaručují dlouhodobě

krásný nátěr. Účinné látky zajistí preventivní ochranu před zamodráním, hnilobou, plísní a napadením hmyzem.

Použití

Dřevo na domě: dřevěné fasády, dřevěné stavební konstrukce, podhledy střech, příhradové konstrukce, balkony, okna, okenice, verandy, přístřešky pro auta..
Dřevo v zahradě: pergoly, zástěny, mříže, besídky, dřevěné ploty, brány, dřevěné rošty, podlahové dílce, terasy, zahradní domky a chaty, zahradní nábytek, atd.
Vynikající jako nátěr na okna, v přírodních transparentních odstínech, rovněž na okna z tvrdých dřevin. Ideální pro tlakově impregnované dřevo.
Vhodný i pro Thermoholz (v závislosti na dřevině a výrobním postupu). Doporučujeme zkušební nátěr.

Aplikace

Nanášení provádíme plochým štětcem z přírodních štětin. SAICOS-Olejová lazura je připravena k nátěru, neředit. Dobře rozmíchat. První nátěr naneseme stejnoměrně v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva. Schnutí: min 10 hodin (dle teploty a vlhkosti) Druhý nátěr: rovněž naneseme tenkou vrstvu ve směru vláken dřeva. Schnutí: min. 10 hodin (proti prachu ca. 6 hod.) Nenatíráme na zmrzlé dřevo. Hedvábně matný povrch zdůrazňuje přírodní charakter dřeva. Pokud požadujeme vyšší lesk, např. na zahradní nábytek, po zaschnutí jednoduše naneseme jeden nátěr SAISOS Čirá lazura.

Další informace viz technický list.