Čirá lazura

Clear Oil Finish
Klarlasur

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 648,00 Kč

Rychlý přehled

Pro všechny dřeviny, které mají zůstat přírodní bez UV ochrany.


17m2/L při 1 nátěru

Vydatnost: 17m2/L při 1 nátěru
Čirá lazura

* Povinná pole

Cena od: 648,00 Kč

Detaily

Vlastnosti výrobku

SAICOS Čirá lazura je vyvinuta na základě nejnovějších znalostí. Jedná se o bezbarvý nátěr na dřevo v exteriéru, které má zůstat přírodní. Z přírodních olejů vyrobená SAICOS Čirá lazura vyhladí po vrch dřeva. Je velmi odolná zašpinění a vodě, rovněž proti škrábancům a celkovému opotřebování. SAICOS Čirá lazura chrání přirozeně: Olej proniká hluboko pod povrch dřeva, udržuje dřevo elastické a chrání povrch před opotřebením a vlhkostí. Omezuje bobtnání a smršťování dřeva. SAICOS Čirá lazura udržuje dřevo krásné, povrch se neloupe, nepraská, lze jej snadno čistit, udržovat a lehce renovovat. Povrch je odolný vůči domácím chemikáliím jako káva, čaj, víno, pivo, cola nebo agresivní ovocné šťávy. Tekutiny vylité na povrch nemohou proniknout do hloubky dřeva a lze je snadno odstranit. ( DIN 68861-1C). Velká výhoda je při použití na terasách:povrch je v suchém stavu protiskluzný.

Odstíny

- 0111 bezbarvý Hedvábně matný povrch zvýrazňuje přirozenou krásu dřeva. Je bez UV ochrany, proto dřevo přirozeně mění odstín. Pokud má být zachován odstín dřeva doporučujeme nátěr naším Saicos speciálním olejem v požadovaném odstínu nebo Saicos Olejovou lazurou vnější v případě požadavku na ochranu proti hnilobě, plísni, škůdcům.

Oblast použití

Vhodný pro veškeré dřeviny a mnohostranné použití. 1. Jako samostatný nátěr dřeva (1-2 nátěry) při zachování přirozeného dřeva, např. podhledy, stropy, rošty, bez přímého slunečního záření. Nebo na venkovní dřevo u kterého nechceme bránit přirozené změně odstínu (1-2 nátěry), např. Kanadský cedr, který po letech získá stříbrošedý odstín (platí i pro mnoho evropských dřevin) 2. Jako lehce lesklý konečný nátěr (1 nátěr) na nátěry na bázi oleje, např. fasády, terasy, zahradní nábytek, vrata, dveře … 3. Jako základ pro měkké dřeviny pro sjednocení nasákavosti povrchu pro další barevné nátěry, (zejména transparentní lazury) Osvědčený nátěr při stavbě lodí na dřevo nad hladinou ponoru, místo lodního laku. (protiskluzný, lehce se udržuje a snadno renovuje) SAICOS Čirá lazura neobsahuje biocidy ani žádné konzervační látky a proto může být použita i v interiéru.

Způsob použití

Příprava: Povrch dřeva musí být čistý, suchý a hladký. Oškrábejte nebo broušením odstraňte všechny zbytky předchozích nátěrů Povrch natřený Saicos nátěry nebo jinými nátěry s otevřeným povrchem očistěte, bez broušení. Pečlivě odstraňte prach. Ještě nenatřené dřevo ošetřete ze všech stran. Dřevo se sklonem k zamodrání v prostředí s vysokou vlhkostí (borovice a smrk a jiné druhy měkkého dřeva ) nejdříve ošetřete přípravkem SAICOS impregnace (prevence a ochrana proti zamodrání,nechte schnout alespoň 18 hodin, pak naneste konečnou vrstvu).

Nanášení

Na dřevěné podlahy: plochým ručním štětcem (pouze z přírodních štětin) nebo válečkem. Můžeme také máčet nebo stříkat. Nátěr je připraven k nanášení, neředit. Dobře promíchat. Nátěr proveďte rovnoměrně a v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva.
 
Schnutí

min 10 hodin (v závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí). Proti prachu za 6 hod. Dle potřeby naneseme druhý nátěr po dokonalém zaschnutí. Jako konečný nátěr na barevné nátěry je dostačující jeden nátěr.

Nejlepší teplota pro nanášení: Mezi 8 a 35 stupni Celsia.
 
Počet vrstev

Samostatný nátěr: 2 nátěry (bez základu) Renovace: 1 – 2 nátěry, dle stavu
 
Čištění pracovního náčiní

Za použití přípravku Saicos ředidla neobsahujícího benzen.Přípravek slabě zapáchá.