UV - Olejová lazura venkovní

UV-protection exterior
UV-schutzlasur aussen

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 179,00 Kč

Rychlý přehled

Transparentní lazura s nově vyvinutou UV dlouhodobou ochranou. Ideální pro dřevěné fasády a veškeré dřevo venku, které je ve svislé poloze. Renovace bez přebrušování! 1L = cca 13m2 při 2 nátěrech!

Vydatnost: 22 m2/l
UV - Olejová lazura venkovní

* Povinná pole

Cena od: 179,00 Kč

Detaily

Vlastnosti

UV-olejová lazura vnější je hedvábně matný, nově vyvinutý nátěr na dřevo v exteriéru pro svislé plochy (i interiéru), vyrobený z přírodních rostlinných olejů. Šednutí nebo žloutnutí dřeva ve srovnání s neošetřeným dřevem je výrazně menší. Tento nátěr s otevřenými póry nepraská, neloupe se. Je prodyšný, odpuzuje vodu, reguluje vlhkost a omezuje bobtnání a smršťování dřeva. UV-olejová lazura vnější se snadno aplikuje, má extrémní vydatnost a lehce se udržuje (pro oživení jednoduše jeden nátěr na očištěnou plochu – bez broušení, žádný prach).

Použití

Pro veškeré dřevo venku, které má zůstat „přírodní“, jako dřevěné fasády, podbití střech, okna (také uvnitř), dřevěné paluby, dveře atd. Jako samostatný nátěr – 2 nátěry: 1101 bezbarvý pro všechny plochy, které mají zůstat “přírodní“. Jako hedvábně matný konečný nátěr – 1 nátěr: Přes všechny nátěry SAICOS venkovní i vnitřní, transparentní nebo krycí, čímž prodloužíme jejich životnost a výrazně zvýšíme UV- odolnost.

Aplikace

UV-olejová lazura vnější je připravena k nátěru. Dobře rozmícháme. Nanášíme pevným plochým štětcem SAICOS (pouze z přírodních štětin) ve slabé vrstvě a stejnoměrně na čistou a suchou plochu. (pokud je nezbytně nutné při stříkání, ředíme ředidlem SAICOS) Možno použít ve stříkacích strojích. Konečný nátěr je vždy závislý na podkladu, proto prosím proveďte zkušební nátěr. Doba schnutí:6 – 8 hodin (v závislosti na teplotě a vlhkosti) Proti prahu za 4 hodiny. Pokud je to nutné, proveďte druhý nátěr po důkladném vyschnutí. Jako konečný nátěr pro barevné plochy je dostačující 1 nátěr.

Další informace viz technický list