2K PU elastic lak

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

5 452,00 Kč

Rychlý přehled

Vodou ředitelný nátěr 2K PU Elestic - lak je určen pro obnovu povrchové ochranné vrstvy a k prvotní ochraně PVC, linolea a designových povrchů. 

Vydatnost: 10m2/l

2K PU elastic lak

* Povinná pole

5 452,00 Kč

Detaily

SAICOS 2K PU Elastik je vodouředitelný 2K- lak na polyuretanové bázi pro obnovu povrchové ochranné vrstvy a prvotní ochraně designových podlah, podlah z PVC a linolea. Použitelný je jen v kombinaci se SAICOS Tvrdidlem 2K (9608). Tato odolná povrchová úprava se vyznačuje velmi dobrou přilnavosti a extremně vysokou elastičnosti a dobrou odolností vůči chemikáliím, např. běžně dostupným alkoholickým desinfekčním prostředkům. Diky dlouhodobému vývoji se dá SAICOS 2K Elastic snadno nanášet. Vysoký obsah pevných částic omezuje přilnavost nečistot a snižuje značně nároky na údržbu. DIN 68861 – díl 1. všeobecné stavební prohlášení (DIBt): Z-157.20208.

Odstín:   9600 - bezbarvý matný   
 
Přísady

9608 - tvrdidlo 2K  

9616 - protiskluz R10

9619 - zpomalovač 

 
Oblast použití

- k obnově a prvotnímu nátěru hladkých nebo lehce strukturovaných designových podlah, podlah z PVC a linolea, rovněž pro průmyslově vyrobené PU-podlahové krytiny. Vhodnost k renovaci z hlediska bezpečnosti je potřeba předem posoudit u každého objektu.
 
Příprava

ošetřovaný povrch musí být předem strojně vyčištěn za pomoci zeleného padu se SAICOS Čistícím prostředkem pro PVC/linoleum a povrch musí být 2x setřen vodou. Není nutné žádné obroušení ani přebroušení. Dodržujte, prosím, technický list.     36 hodin před prvním nátěrem vypněte podlahové topení a nejprve 24 hodin po nanesení poslední vrstvy laku ho opět můžete zapnout.

Zpracování

1x SAICOS 2K PU Elastic nanášíme pomocí válečku SAICOS (voda).
 
Postup: SAICOS 2K PU Elastik smícháme s tvrdidlem SAICOS 2K (9608) v poměru 10 : 1. Přísadu vlijeme do SAICOS 2K PU Elastik, 2 minuty důkladně promícháme, nádobu necháme 5 minut v klidu a po opětovném rychlém promíchání naneseme za pomocí válečku na podlahu. Při potřebě menšího množství: SAICOS 2K PU Elastik smícháme s tvrdidlem SAICOS 2K (9608) v poměru 10 : 1, kdy tvrdidlo přidáme do SAICOS 2K PU Elastik. Pokud použijeme více přísad, tvrdidlo 2K přidáme vždy jako poslední. Důležité: plechovky s rozmíchaným lakem a tužidlem nezavírat.
 
Doba zpracovatelnosti: cca. 1 – 1,5 hod Množství  materiálu: cca.  80 – 120 g/m² Nejlepší teplota pro nanášení:  15 – 25 °C  Doba schnutí: cca. 2 – 3 hodiny
 
Vydatnost z litru: cca. 10 m²

 
Snadná údržba

Čištění a ošetřování: běžné čištění se smetákem, mopem, vysavačem nebo prachovkou. Může být stíráno na vlhko (SAICOS - Prostředek na údržbu). Silné znečistění a fleky (např. od podrážek bot) odstraňte přípravkem Ecoline Magic cleaner.
 
Čištění pracovního náčiní: voda