Extra základový olej

Color wax extra thin
Colorwachs extra dünn

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 760,00 Kč

Rychlý přehled

Základní nátěr pro exotické nebo tepelně upravené dřevěné podlahy, 1L= 17m2 při 1 nátěru. Konečný nátěr: Tvrdý voskový olej

Vydatnost: 17 m2/l
Extra základový olej
Produkt nabízíme v těchto odstínech:

* Povinná pole

Cena od: 760,00 Kč

Detaily

Vlastnosti

Extra základový olej je speciální nátěr s otevřenými póry na dřevo v interiéru, který velmi lehce a hluboko proniká do dřeva. Doporučený a nepostradatelný nátěr pro tvrdé dřeviny a také pro dřevo ve vlhkých místnostech. Dřevo ošetřené přípravkem SAICOS Extra základový olej odpuzuje vodu a špínu, je odolné vůči opotřebení a snadno se udržuje. Káva, víno nebo agresivní ovocné šťávy vylité na dřevo nemohou proniknout do hloubky a lze je snadno setřít z hladkého dřevěného povrchu. Vlhkost nemůže nátěru uškodit. SAICOS Extra základový olej se trvale spojí se dřevem. Neloupe se, nepraská a při renovaci proto není potřeba žádné broušení. Hedvábně matný povrch může být dle potřeby lehce přeleštěn. Plochy ošetřené SAICOS Extra základový olej se lehce čistí, udržují a snadno renovují. Je to také vynikající základní nátěr pod transparentní barevné nátěry za účelem sjednocení nasákavosti povrchu a následné stejnoměrné barevnosti. 2. nátěr Tvrdý voskový olej premium.

Aplikace

Nátěr nanášíme plochým štětcem SAICOS (pouze z přírodních štětin), válečkem na olej nebo hadříkem. Je možné rovněž máčet nebo stříkat. SAICOS Extra základový olej je připraven k okamžitému použití – neřeďte, jen dobře promíchejte. Nanášejte rovnoměrně ale ne ve slabé vrstvě ve směru vláken dřeva. Necháme ca. 20 minut zaschnout – pak přebytečný materiál savým hadrem setřeme. Doba schnutí: min. 8 hodin (v závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí). Proti prachu přibližně 4 hodiny. 

Použití

Plochy vnitřních prostor: dřevěné obklady stěn a stropů, nábytek, dveře, podlahy, trámy, lišty. Dřevo ve vlhkých prostorách: perfektní ochrana pro dřevěné stropy a nábytek v koupelně nebo kuchyni. Nábytek, který si má zachovat přírodní charakter: skříně, komody, police, stoly, židle, masiv nebo dýha. Ideální pro úpravu částí historického nábytku z evropských nebo exotických dřevin. Vhodné také pro dětské hračky a jiné dřevěné díly. Nepostradatelný jako 1. nátěr pro podlahy z exotických dřevin (evropské a zámořské tvrdé, exotické, dřeviny, např. kouřový dub, Meranti, Wenge, Merbau, Jatoba)

Další informace viz technický list