Speciální olej

Special Wood Oil
Holz-Spezialöl

Dostupnost: Níže vyberte odstín a balení

Cena od: 179,00 Kč

Rychlý přehled

Prémiová protiskluzná ochrana pro dřevěné terasy a zahradní nábytek. Pro všechny druhy dřevin: tvrdé, tlakově impregnované, termodřevo,...


1L= cca 14m2 při 2 nátěrech

Vydatnost: 23 m2/l
Speciální olej

* Povinná pole

Cena od: 179,00 Kč

Detaily

Vlastnosti

Hedvábně matný, přírodně vyhlížející povrch zdůrazňuje barvu a strukturu dřeviny. Nátěr je trvale spojen se dřevem. Neloupe se a nepraská a při renovaci nepotřebuje náročnou přípravu, ani po mnoha letech. Obnovovací nátěr naneseme na očištěný povrch, který není třeba brousit. Je prodyšný, reguluje vlhkost. Omezuje bobtnání a smršťování dřeva. Díky nasáknutí olejů hluboko pod povrch dřeva, je zaručena extrémní odolnost povětrnosti a dlouhá životnost. SAICOS Speciální olej chrání dřevo přirozeně: přírodní oleje proniknou hluboko pod povrch dřeva, chrání je zevnitř a udržují je v pružném stavu a chrání povrch před povětrnostními vlivy. Získáte prodyšné dřevo, kde může vlhkost unikat. Oleje jsou barevně tónovány, aby odpovídaly jednotlivým druhům dřevin. SAICOS Speciální olej – povrch se dá snadno čistit a lehce
renovovat. Povrch odpuzuje vodu i nečistoty a je extrémně odolný domácím chemikáliím. Káva, čaj, kola, víno, pivo, džusy, mléko a voda neproniknou do dřeva a dají se snadno odstranit. (DIN 68861-1C) Velkou výhodou je, zejména pro plochy teras, že hedvábně matný povrch je v suchém stavu protiskluzný (st. 9, DIN 51130: 2004-06)

Použití

Pro ochranu a údržbu dřevěných teras, konstrukcí pro terasy, balkonů, zahradního nábytku a ostatního dřeva v zahradě. Je možno ho použít pro všechny druhy dřevin, zejména pro tvrdé a exotické dřeviny, rovněž pro tlakově impregnovanou borovici, termo dřevo a ostatní dřeva v exteriéru. SAICOS Speciální olej neobsahuje biocidy ani konzervační látky a proto může být bez problémů použit i v interiéru.

Aplikace

Povrch dřeva musí být suchý, čistý a bez námrazy. Lakované dřevo (např. nábytek) je nutno obrousit nebo lak odstranit chemicky. Dřevo dříve natřené SAICOS Speciálním olejem nebo podobným prodyšným nátěrem je třeba jen dobře očistit. V případě potřeby (např. zahradní nábytek) je možné lehce obrousit (zrnitost max. 150) a odstranit prach. K zamodrání náchylné dřeviny, např. borovice, douglaska, modřín ošetříme přípravkem Impregnace vnitřní (HOLZIMPRÄGNIERUNG biozidfrei) Necháme zaschnout min.18 hod před dalším nátěrem. Zašedlý povrch výrobků můžeme oživit před nátěrem použitím SAICOS Odšeďovačem (Holz-entgrauer). SAICOS Speciální olej neobsahuje žádné fungicidní ani biocidní látky, ani konzervační látky. V případě požadavku na preventivní ochranu proti hnilobě, zamodrání, plísni a napadení hmyzem ošetřete dřevo ze všech stran jednou impregnací SAICOS HOLZSCHUTZIMPRÄGNIERUNG nebo nátěr Saicos Olejová lazura (Holzschutzlazur) v požadovaném odstínu, který již obsahuje účinné látky. Nové dřevo, pokud možno, natřít před montáží jednou ze všech stran. U exotických (tvrdých) dřevin je doporučeno provádět nátěr až po zvětrání těchto dřevin (což je min. 4 týdny), rovněž čerstvě tlakově impregnované dřevo (3-6 měsíců). Případnou pryskyřici odstraníme pomocí Saicos PINSELREINIGER. Nátěr nanášíme plochým štětcem SAICOS (pouze z přírodních štětin) nebo na podlahy používejte podlahářský štětec SAICOS. Lze rovněž nanášet nástřikem. SAICOS Speciální olej je připraven k okamžitému použití neřeďte, jen dobře promíchejte. Doba schnutí je přibližně 8 hodin (v závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí).

Další informace viz technický list